Previous Entry Share Next Entry
Свобідні
volontariste
Деякий час тому на сайті радіо «Liberty News» російської лібертаріанської «Партії Свободи»,  з’явився промовистий матеріал, присвячений Андерсу Брейвіку, «прихильнику Адама Сміта, Імануїла Канта та колишньому активному членові "Партії Прогресу" місцевої партії класичного лібералізму». У тій статті Брейвік порівнювався з Тімоті Маквеєм (ультраправим терористом, винуватцем гучного вибуху в Оклахома-Сіті у 1995 р., коли загинуло 168 чоловік, серед них 19 дітей, а 680 було поранено). Автори запевняють, що Маквей лише виражав «протест тоталітарним тенденціям у своїй країні» при зведеній до мінімуму шкоді для простих громадян, а Брейвік діяв теж так само. Автори піднімаються з рівня пояснення через рівень розуміння на рівень виправдання: описавши жахіття мультикультуралізму, вони зазначають, що «така ситуація не може зустріти підтримки у людей, що думають про майбутнє, цінують гроші платників податків та належать до місцевої культури». І Маквей, і Брейвік, очевидно, думали, цінували та належали, тож і вибух у Штатах, і масакр у Норвегії «важко охарактеризувати як злочин, адже це має захисну природу».

«Liberty News» не змого не зіставити ситуацію з російськими реаліями, та ще й в інтерактивній формі. Отож, 56% учасників опитування про можливий аналогічний розстріл молоді на Селігері висловилися не проти того, щоб він відбувся: 21% поставилися б до цього нейтрально, тоді як 35% підтримали б масове вбивство.

До чого тут російські ліберали? Зовсім нещодавно чільний український ліберальний сайт опублікуав просто кричущо расистський текст, який по своєму проблематизує необхідність таких саможертовних борців. Там, «спеціально для "Української правди, йдеться про запоруку людського вдосконалення «регулярне очищення людства від особливо примітивних генотипів та створення таким чином "життєвого простору" для досконаліших істот» (!). Невідворотня боротьба генетичних «аристократів» і «дегенератів»,  «"очищення" етнічного генотипу» є «всесвітньо-історичним сенсом української незалежності»; кінцева мета  «формування раси досконалих людей». 

Цікаво, чи є межа свободи для цього.

  • 1
Гм. Вони друкували Тягнибока, Ільєнка та ін. Чому б і ні?

Знаю, але до них я звик. Вони ж насправді звичні для УП. А тут настільки расовий Übermensch, що геть не очікував.

  • 1
?

Log in

No account? Create an account